Siber Suçlarla Mücadele Polisi Nasıl Olunur?

20.11.2020
A+
A-
Siber Suçlarla Mücadele Polisi Nasıl Olunur?

 

Bu yazımızda sizlere siber suçlar ile mücadele polisi nasıl olunur aranan şartlar nedir onlardan bahsedeceğiz.

Ülkemizde bilişim suçları ile mücadele kapsamında dijital delillerin incelenmesi adına bir takım çalışmalar yürütülmektedir. Bu şekilde ülkemizde Siber Suçlar ile Mücadele Daire Başkanlığı kapsamında bütün illerimizde Siber Suçlar ile Mücadele Şube Müdürlükleri kurulmuş ve işlemler gerçekleştirilmiştir.

BİLİŞİM POLİSİ OLMAK İÇİN NE GEREKİR?

Öncelikle 2013 yılından sonra daire başkanlığının adında değişikliğe gidilerek Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı olmuştur.

İlk başta her birimde olduğu gibi POMEM ya da PMYO gibi okullardan mezun olup başarı ile bitirdikten hemen sonra polis olmanız gerekmektedir. Mesleğe başladığınızdan itibaren diğer bütün birimlerde olduğu gibi Siber Suçlarla Mücadele birimi içinde bir memur alımı yapılmaktadır. Her birimde olduğu gibi bu birimde de tabi ki memurun bu konudaki yeteneği çok önemlidir. Personel alımlar yapılmaya başladığını isteği ve yetenekleri halinde birime başvuru yapabilir. Önemli olan bu süreçte kendinizi bu konuda geliştirmenizdir. Alımlarda sizi diğer personellerden ayıran en önemli özelliklerden biri de tabi ki bilgi birikiminiz olacaktır. Bu branşta illerde bulunan daire başkanlıklarında çalışabileceğiz gibi aynı zamanda merkezi daire başkanlığında çalışma imkanınızda bulunmaktadır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.