Spor Polisi Nasıl Olunur?

22.11.2020
A+
A-
Spor Polisi Nasıl Olunur?

 

Ülkemizde polis teşkilatının sayısız birimlerinden biri olarak kurulan Spor Güvenliği Şubesi, spor faaliyetlerinde istenilmeyen görüntülerin ortaya çıkmaması için aktif bir şekilde görev almaktadır. 2012 yılında emniyet teşkilatı böyle bir birime ihtiyaç olduğunu bildirmiş ve Spor Güvenliği Şubesi faaliyete geçirilmiştir.

Özellikle bu birim ülkemizde futbol müsabakalarında görülmektedir. Oynanan maçlarda yaralanmaların ve hatta ölümle sonuçlanan olayların sıklıkla meydana gelmesi ile spor faaliyetlerinde polise olan ihtiyaç artmıştır.

SPOR POLİSİ NASIL OLURUM?

Emniyet Teşkilatı’nın her biriminde olduğu gibi spor güvenliği şubesinde de görev almak için öncelikle POMEM ya da PMYO gibi okullardan başarı ile mezun olmanız gerekmektedir. Polis okulundan mezun olduktan hemen sonra atandığınız şubede ve ilde görevinize başlayabilirsiniz. Atandığınız yerde birkaç yıl görev yaptıktan sonra başka bir şubeye geçebilme durumunuz vardır. Şayet spor şubeye geçmek istiyorsanız o birimde açık olup olmaması önemlidir. Tabi ki diğer yandan sicilinize de bakılmaktadır. Siciliniz de tamsa istediğiniz birime kabul edilir ve orada çalışmaya başlayabilirsiniz.

SPOR GÜVENLİĞİ POLİSİ NE KADAR MAAŞ ALIR?

Spor Güvenliği şubesinde görev yapan polis memurları normal polis memurları gibi görev yaptıkları bölgeye, katıldıkları ek görevlere ve kıdemlerine göre farklılık göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.