Sinsi Düşman EYP ile Mücadelede Nasıl İlerlenebilir?

30.09.2023
A+
A-
Sinsi Düşman EYP ile Mücadelede Nasıl İlerlenebilir?

Türkiye Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) önderliğinde düzenlenen “EYP (El Yapımı Patlayıcı) ile Mücadele Konferansı” Ankara’da gerçekleştirildi.

SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda başlayan ve Aselsan Gölbaşı Yerleşkesi’nde sergi etkinlikleriyle sona eren etkinliğe Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, deneyimli kurum/kuruluşlar ve üniversite ile araştırma kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Konferansın başlangıcında, SSB Sistem ve Harekât Destek Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Jandarma Genel Komutanlığı MEBS Başkanı Tümgeneral Engin Çırakoğlu ve Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

Etkinlik süresince ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından teknik sunumlar gerçekleştirildi ve sahada gösterim faaliyetleri gerçekleştirildi.

Konferans kapsamında, “El Yapımı Patlayıcılarla Mücadele” alanında yürütülen projeler, Türkiye genelindeki mevcut durumun değerlendirmesi, başlatılan Ar-Ge çalışmaları ve küresel ölçekte takip edilen yenilikçi teknolojiler ele alındı. EYP ile mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesinin önemi vurgulandı.

Konferansa, EYP ile mücadelede ulusal teknoloji gelişimine destek veren neredeyse tüm ekosistem katıldı.

Etkinliklerde, EYP ile mücadele faaliyetlerinde kullanılan veya kullanılabilecek teknolojik araçlar, ekipmanlar ve benzeri sistemleri üreten kurum ve kuruluşlar da yer aldı.

El Yapımı Patlayıcılarla Mücadele Konferansı, Türkiye’nin sinsi düşmanla mücadeledeki kararlılığını ve ilerlemeyi göstermesi açısından büyük bir adım olarak değerlendirilebilir. Bu tür etkinlikler, EYP ile mücadelede daha etkin ve güvenli bir yaklaşım geliştirilmesine katkı sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.