SSB’den El Yapımı Patlayıcılarla Mücadele Konferansı

30.09.2023
A+
A-
SSB’den El Yapımı Patlayıcılarla Mücadele Konferansı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), el yapımı patlayıcılarla mücadelede kullanılan teknolojik araç, gereç, teçhizat ve benzeri ürünleri üreten kurum ve kuruluşların katılımıyla bir konferans düzenledi.

SSB tarafından düzenlenen EYP ile Mücadele Konferansı, SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda başladı ve Aselsan Gölbaşı Yerleşkesi’nde gösterim faaliyetleriyle son buldu. Konferansa, deneyimli kurum ve kuruluşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri, üniversite ve araştırma kuruluşları temsilcileri katıldı.

Konferansın açılış konuşmalarını SSB Sistem ve Harekât Destek Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Jandarma Genel Komutanlığı MEBS Başkanı Tümgeneral Engin Çırakoğlu ve ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol yapmıştır. Dört gün süren etkinlik boyunca, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri teknik sunumlar gerçekleştirdi ve sahada gösterim faaliyetleri düzenlendi.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde düzenlenen konferans, el yapımı patlayıcılarla mücadele alanında yürütülen projeleri, ulusal düzeydeki durumu, başlatılan Ar-Ge çalışmalarını ve küresel ölçekte takip edilen yenilikçi teknolojileri ele aldı. Ayrıca, EYP ile mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesinin önemi vurgulandı.

Konferans, el yapımı patlayıcılarla mücadele alanında milli teknoloji atılımını destekleyen tüm ekosistemin yoğun katılımıyla gerçekleşti.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.