TEKNOFEST Coşkusu Başkent Ankara’da Yaşanacak

26.08.2023
A+
A-
TEKNOFEST Coşkusu Başkent Ankara’da Yaşanacak

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesinde kritik bir rol oynayan birçok kuruluşun katılımıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.

İlk kez 2018 yılında İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST, bu yıl 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek. Bu heyecan verici etkinlik, başkent Ankara’da yaşanacak.

Etkinlikte her zamanki gibi teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, söyleşiler ve diğer etkinlikler yer alacak. Ayrıca TEKNOFEST Ankara kapsamında, ünlü grup Mazhar Fuat Özkan (MFÖ) ve Mazhar Alanson, 2 Eylül’de bir konser verecek. Bu konser, tüm Türkiye tarafından sevilen bir etkinlik olacak.

Ayrıca, Türkiye’de caz müziğinin efsanevi orkestrası olan Türk Hava Kuvvetleri Cazın Kartalları da caz müziği sevenleri coşturacak. Bu etkinlikte Türk Yıldızları Hava Akrobasi Ekibi ve SOLOTÜRK; Jandarma Çelik Kanatlar; Emniyet Genel Müdürlüğü BEL-429 helikopteri; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üretilen Hürkuş Temel Eğitim Uçağı, Gökbey Genel Maksat Helikopteri, Anka-S ve Aksungur S/İHA, Atak Taarruz, Taktik Keşif Helikopteri; BAYKAR tarafından üretilen Bayraktar TB-2 S/İHA, Akıncı TİHA ve KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı gibi birçok uçak gösteri yapacak.

Etimesgut Askeri Havaalanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST Ankara’da ayrıca paraşüt gösterileri gerçekleştirilecek ve ziyaretçiler hava ve kara araçları sergisini ziyaret edebilecektir. Festival hakkında daha fazla bilgiye adresinden ulaşılabilir ve etkinliğe katılmak için ücretsiz kayıt yaptırılabilir. Katılımcılar, yedi yaş altındaki çocuklar için kayıt yaptırmalarına gerek olmadığını unutmamalıdır.

TEKNOFEST coşkusu, Ankara’dan sonra İzmir’e taşınacak ve 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı’nda düzenlenecektir. İzmir’deki etkinliğe katılmak için de kayıt yaptırılabilmektedir.

TEKNOFEST Ankara Tanıtım Videosunu İzleyebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.