Terörle Mücadele Polisi Nasıl Olunur?

31.10.2020
A+
A-
Terörle Mücadele Polisi Nasıl Olunur?

 

Ülkemizde terör ile mücadele harekatı önemli bir yer tutmaktadır. Bu sebep ile terörle mücadele eden polis birimlerine olan ilgi hayli artış göstermektedir. Polis adayları ise sıklık ile internette terörle mücadele polisi olmak için aranan şartları aratmaya başlamıştır. Bu yazımızda ise terörle mücadele polisi nasıl olunur sorusu hakkında geniş çaplı bir açıklamada bulunacağız.

 

TERÖRLE MÜCADELE POLİSLERİ NERELERDE GÖREV ALIR?

 Ülkemizde terör örgütü ve terör olaylarının olduğu her bölgede görev alan polis birimine terörle mücadele polisleri denilmektedir.

 

TERÖRLE MÜCADELE POLİSİ OLMAK İÇİN NE GEREKİR?

 Ülkemizde terörle mücadele polisi olmak için ayrı bir okuldan mezun olmanız gerekmemektedir. Polisliğin her birimi için polis okullarından herhangi birini bitirmek esas olan şarttır. Okulunu başarı ile bitiren adayların mezun olduktan hemen sonra ataması yapılmaktadır. Atanan adayların ise atanmış olduğu birimlerde çalışması zorunludur. Aynı zamanda diğer taraftan ise polis okulları terörle mücadele polisi almak için seçmeler yapmaktadır. Seçmeye giren ve başarı ile geçen adaylar eğitim almaya gönderilir. Bu eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar ise terörle mücadele birimine atanabilir.

 

TERÖRLE MÜCADELE POLİSLERİNİN GÖREVLERİ NELERDİR?

 

  • İnsan haklarına ve davranışlarına saygılı aynı zamanda da anlayışlı olmak,
  • Ülke içerisinde oluşan her türlü terör suçlarına karşı durmak ve engel olmak,
  • Terör suçunda bulunmuş örgüt mensubu kişileri ilgili yerlere sevk etmek.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.