Turizm Polisi Nasıl Olunur?

27.10.2020
A+
A-
Turizm Polisi Nasıl Olunur?

 

Polislik mesleği günümüzde çok tercih gören meslekler arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Bu sebeple internet ortamında polislik düşünen adaylar sıklık ile merak ettikleri polislik ile ilgili konuları aratmakta. Bu sorulardan biri olan turizm polisliğini bu makalemizde ise geniş çaplı olarak sizlere anlatacağız.

Her şeyden önce turizm polisliğini düşünüyorsanız polis olmanız gerekmektedir. Polis olmak için ise POMEM ya da PMYO gibi okullardan mezun olmanız gerekmektedir. Polislik mesleğine adım atmanızın ardından ise turizm polisi olmak istediğinize dair dilekçe vererek başvuruda bulunabilirsiniz.

 

TURİZM POLİSİ OLMAK İÇİN AYRI BİR SINAVA GİRMEK GEREKLİ Mİ?

Hayır. Turizm polisi olmak için ayrı bir sınava girmeniz gerekmez çünkü bunun için bir sınav düzenlenmesi yapılmaz. Sadece turizm polisi olmak için görev yaptığınız ilinizde Turizm Şube Müdürlüğü olmalıdır. Eğer bu bölümün ihtiyacı var ise ona göre alımlar yapılmaktadır.

Başka bir merkeze ise ataması yapılmaz ya da başvurusu olmaz. Muğla, İstanbul ya da Antalya gibi turistik bölgelerde görev yapan emniyet mensubu memurlar turizm polisi olabilirler.

 

TURİZM POLİSİ OLMA ŞARTLARI NELEDİR?

 

  • İkinci yabancı dil olarak İngilizce, Almanca ya da Rusça gibi dillerden en az birini iyi derecede konuşuyor olmak,
  • Yabancı kültür ve yaşayışlar hakkında bilgi ve birikim sahibi olmak,
  • Size verilebilecek ulaşım araçlarını kullanır durumda bulunmak,
  • Dış görünüş açısından düzgün olmak.

 

TURİZM POLİSİ NE KADAR MAAŞ ALIR?

Normal bir polis memuru ile aynı görevi sadece farklı birimlerde yaptıkları için polis memurlarının aldıkları kadar maaş alırlar.

TURİZM POLİSLERİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ NASILDIR?

Turizm sektörü haftanın her günü olan bir sektördür. Bu sebep ile ise turizm polisleri haftanın yedi günü de yirmi dört saat mesai yapabilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.