Türkiye’nin Uzaya Erişim Çalışmalarında Yeni Bir Aşama

13.08.2023
A+
A-
Türkiye’nin Uzaya Erişim Çalışmalarında Yeni Bir Aşama

Türk Savunma Sanayii Başkanlığı, Roketsan tarafından geliştirilen sonda roketinin başarılı bir şekilde fırlatıldığını duyurdu.

Bir sosyal medya paylaşımında, “Ülkemizin uzaya erişim çalışmaları kapsamında İğneada’dan başarılı bir şekilde fırlatılan yerli ve milli sonda roketimiz, Roketsan tarafından geliştirilen tüm kritik alt sistemleriyle birlikte ülkemize hayırlı olsun” denildi.

Prof. Dr. Haluk Görgün – Savunma Sanayii Başkanı
Prof. Dr. Haluk Görgün – Savunma Sanayii Başkanı

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün de sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Yerli ve milli roket teknolojilerimizde önemli bir adım daha attık. Başarılı bir şekilde fırlatılan roket sayesinde uzay çalışmalarımız önemli bir hız kazanacak. Roketsan’ın düşünme, tasarlama, geliştirme, üretme ve yönetme yeteneklerine teşekkür ederim. Uzayın derinliklerine yüksek teknolojilerimizi taşımayı ve şirketlerimizin hedeflerine ulaşmasını desteklemeye kararlıyız” dedi.

Murat İkinci – Roketsan Genel Müdürü
Murat İkinci – Roketsan Genel Müdürü

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ise “Ülkemizin güvenliğini denizlerin altından uzayın derinliklerine sağlamak için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fedakarca çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını saygıyla anıyoruz” şeklinde paylaşım yaptı.

Türkiye Uzay Ajansı da paylaşımında, “Ülkemizin uzaya erişim çalışmaları kapsamında yerli ve milli teknolojilerle geliştirilen sonda roketi başarılı bir şekilde fırlatıldı. Hedef 550 km’ye doğru ilerliyoruz. Tebrikler!” ifadelerini kullandı.

Ahmet Akyol – ASELSAN Genel Müdürü
Ahmet Akyol – ASELSAN Genel Müdürü

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ise paylaşımında, “Ülkemizin milli uzay çalışmalarına büyük bir katkı sağlayacak başarılı fırlatma operasyonu için Roketsan’ı tebrik ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.