Yüz Kızartan Suçlar Bekçi Olmaya Engel Midir?

12.10.2020
A+
A-
Yüz Kızartan Suçlar Bekçi Olmaya Engel Midir?

 

Bekçi olmak isteyen adaylar arasında en çok merak edilen ve sorulan bir soruda budur. 2019 yılından bu yana aktif bir şekilde alımları yapılan bekçilik mesleğine ilgi oldukça yoğun durumda. Yapılan yoğun başvurular arasında ise bu işe en uygun kişiyi seçmek başvuru şartlarından geçmekte. Böylelikle ilk eleme aşamasının ise başvuru şartlarından geçtiğini söylemekte yarar vardır. Bunu izleyen aşamalar ise parkur ve mülakattır. Bu yazımız ise ilk aşama olan başvuru aşamasını yakından ilgilendirmektedir.

Bekçi olmak için atacağınız ilk adımlardan biri bekçilik için belirlenen başvuru şartlarından geçmektir. Polis Akademisi ise gerekli olan tüm başvuru şartlarını sitesinde yayınlamaktadır. Bu başvuru şartlarını ise yerine getirmeyen adaylar ilk aşamada elenme göstermektedir.

 

YÜZ KIZARTICI SUÇLAR

Bekçi adaylarının aynı zamanda en çok merak ettiği sorulardan biri ise yüz kızartıcı suçların neleri kapsadığıdır. Yüz kızartıcı suçlar nelerdir daha yakından bakalım.

Hırsızlık ve dolandırıcılık suçları,

Rüşvet ve intikap suçları,

Özel ve resmi evrakta sahtecilik suçu,

Mühürde ve kıymetli damgada sahtecilik yapma suçu.

 

 YÜZ KIZARTICI SUÇLAR BEKÇİLİĞE ENGEL MİDİR?

Tüm başvuru şartları ve geçmiş alımlarda incelendiğinde görülüyor ki, maddelerde geçen tüm yüz kızartıcı olayların ve suçların hepsi bekçi olmaya engeldir.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.